NEWS – POST

APA NEWSLETTER #16

1. Společně s Evropským institutem bezpečnosti filmových projektů jsme pro vás připravili 10 základních bezpečnostních pravidel při výrobě audiovizuálních děl. Jde o tzv. samoregulační doporučení, je na každé produkci, do jaké míry s materiálem bude pracovat a doporučeními se řídit. Každý projekt je individuální, nejde tedy o detailní materiál, ale o obecná pravidla, podrobnosti jednotlivých opatření musí být ošetřeny a nastaveny v risk assessmentu každého jednotlivého projektu. Doporučení budou průběžně doplňována v návaznosti na vývoj situace. Dokument naleznete ZDE.

2. Tímto materiálem nekončíme, pokračujeme v detailnějším rozpracování, včetně lokací, chceme rozšířit i o přeshraniční transport a další podrobnosti.

3. Evropský institut bezpečnosti filmových projektů připravil i webináře, kde se budou detailně rozebírat jednotlivé oblasti bezpečnostních pravidel. Institut nabízí slevu 50% pro OSVČ. Infoleták naleznete ZDE.

4. Zmapovali jsme pro vás i možnosti testování samoplátců na COVID 19, viz níže. Pokud i vy máte nějaké tipy, prosím podělte se s námi.


5ČVUT vyvinulo ochranné polomasky jejíž specifikaci naleznete ZDE. V případě zájmu je možné výrobce kontaktovat na tomto e-mailu: info@cardam-solution.cz. Prověřujeme i roušky Společnosti Trioly, které disponují ochrannou třídou FFP3 a výměnnou ochrannou vložkou. Je možné, že i ty budou pro potřeby natáčení vhodné a případně pohodlnější. Budeme vás průběžně updatovat.
 

Množí se nám dotazy typu: Kdy se může začít natáčet, za jakých podmínek, jaká jsou omezení atd.  Jak sami z médií a vyjádření vlády vidíte, situace je velmi nepřehledná, je velmi složité od jednotlivých odpovědných složek státu získat informace, které by nám naše otázky zodpověděly. Situaci pro vás monitorujeme, intenzivně vyjednáváme i ve spolupráci s dalšími asociacemi, institucemi a jakékoliv relevantní informace, které vyplynou, s vámi budeme i nadále sdílet.