NOVINKY
APA NEWSLETTER 2021#7
1. Vláda schválila prodloužení programu Antivirus (náhrady mezd), tak aby podpora z něj vyplácená mohla být poskytována až do konce dubna 2021. V tento okamžik program platí do konce února. Podmínky pro poskytování podpory zůstanou téměř neměnné, jen se zpřísní podmínky pro trvání pracovního poměru (pracovní poměr musí existovat nejméně 3 měsíce před podáním žádosti o podporu).
2. Informace k přeshraničnímu pohybu jsou pro vás průběžně aktualizovány ZDE. Pozornost věnujte zejména změnám u těchto zemí: Itálie, Lotyšsko, Německo či Slovensko.
Od začátku února vyjednáváme výjimku přeshraničního styku pro účinkující a členy filmových štábů, pandemická situace nám to bohužel nijak neulehčuje, ale nevzdáváme se stejně tak jako jsme se nevzdali v jarních měsících a vyjednali výjimku nošení roušek pro výkonné umělce.
3. Informace ohledně dobrovolného antigenního testování ve firmách k 25.2.2021
MOŽNOSTI ZAJIŠTĚNÍ ANTIGENNÍHO TESTOVÁNÍ ZE STRANY ZDRAVOTNICKÉHO PERSONÁLU:
- Závodní lékař – poskytovatel pracovně-lékařských služeb
- Smlouva s externím poskytovatelem zdravotních služeb, který zajistí pro zaměstnavatele testování zaměstnanců přímo v provozovně firmy
- Testování mimo prostory firmy ve státem a zdravotními pojišťovnami garantované síti odběrových center, odběrových míst a antigenních odběrových center: Aktuální seznam poskytovatelů provádějících antigenní testování je uveden na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR, ale je možné využít i kterékoliv tam neuvedené poskytovatele, kteří tuto službu nabízejí.
- Testování mimo prostory firmy v ordinaci dalších poskytovatelů zdravotních služeb provádějících testování ve svých ordinacích – praktičtí lékaři, ambulantní specialisté, zubní lékaři, a další poskytovatelé provádějící testování.
Pro všechny uvedené varianty platí, že:
- Úhrada bude provedena z veřejného zdravotního pojištění (prostřednictvím výkonu 99949)
- Poskytovatel (závodní lékař ve variantě 1) bude napojen na elektronické nástroje Chytré karantény pod správou MZ ČR (ISIN) a plní všechna povinná a jednotná hlášení.
FREKVENCE ANTIGENNÍHO TESTOVÁNÍ HRAZENÉHO Z VEŘEJNÉHO ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ:
Antigenní testování hrazené z veřejného zdravotního pojištění poskytované pojištěncům zdravotní pojišťovny je možné v souladu s Mimořádným opatřením MZ ČR provádět 1krát za 3 dny.
JAK ZAJISTIT TESTOVÁNÍ VE FIRMÁCH A OSVČ PROSTŘEDNICTVÍM SAMOTESTOVÁNÍ:
Přesný postup, jak mají firmy a OSVČ postupovat při provádění samoodběrových testů a při vystavení přehledu zaměstnanců či osob (pojištěnců), kteří absolvovali testování, připraví zdravotní pojišťovny ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví v pondělí 1. března 2021. Jak to asi bude fungovat – ZDE.
ANTIGENNÍ TESTY PRO LAICKÉ TESTOVÁNÍ LZE VYUŽÍT:
Seznam antigenních testů, pro které vydalo ministerstvo výjimku podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb. naleznete na tomto odkazu. Tento seznam bude průběžně aktualizován.
A teď něco pozitivního z audiovizuálního oboru:
4. dok.incubator CZ otevírá přihlášky pro dokumentární filmy v postprodukci a vyzývá režiséry, producenty a stříhače, aby přihlásili svůj projekt do workshopu 2021.
VYBRANÉ TÝMY ZÍSKAJÍ:
- sedm měsíců individuálních konzultací dramaturgie a střihu
- přípravu festivalové a distribuční strategie
- schůzky se selektory evropských festivalů a světovými sales agenty
Do workshopu přihlašujte filmy s minimálně 50 % natočeného materiálu.
Workshop probíhá v angličtině.
deadline: 18. března 2021
Více informací zde.
5. CEE Animation Experience
Rádi bychom vás pozvali v pořadí na druhou ze série přednášek CEE Animation Experience.
Tentokrát za účasti slovenských partnerů a proběhne online case study: Jak z animovaného projektu udělat úspěšnou hru.
Roman Vizvary ze slovenské společnosti Butterfly Effect představí principy práce v oblasti vývoje her a aplikací na zadaná témata. Katarína Kerekesová a Katarína Moláková, autorky úspěšného TV seriálu a TV speciálu Mimi a Líza, porovnají přístup k animovanému dílu a ke hře. Společně vám popíší konkrétní workflow a tvůrčí procesy, kterými prošli. Přednášející vám nastíní také business model, své plány, ale i co se při tomto novém dobrodružství naučili. Na konci budete mít prostor položit jakékoliv dotazy.
Přednášející: Katarina Kerekesova (Fool Moon, Slovensko), Katarina Molakova (Fool Moon, Slovensko), Roman Vizvary (Butterfly Effect, Slovensko), tým, který se podílel na vývoji hry
Více podrobností najdete ve článku zde.
6. Výzva MPO Covid - Kultura 3.2. Audiovize
Státní fond kinematografie zveřejnil na svých stránkách odpovědi na často kladené dotazy ohledně výzvy Covid-Kultura 3.2. Audiovize: https://fondkinematografie.cz/faq-covid-kultura-3.2-audiovize.html
Věříme, že vám to pomůže při rozhodování, zda a jak v této výzvě žádat o kompenzaci marně vynaložených nákladů.