Alžběta Janáčková
Zpráva o účasti v programu dok.inkubator CZ 2019
23.-26.říjen 2019/ Telč
18–19. říjen 2019 / Praha
Dok.incubator je mezinárodní workshop zaměřený na projekty ve fázi postprodukce. Já osobně jsem se jej zúčastnila poprvé v roce 2016 jako pozorovatelka z řad studentů FAMU na projektu maďarského týmu ULTRA (r. Balász Simonyi, 2017). Tento workshop umožňuje skupinám tvůrců konzultovat svoji práci a projekty se zkušenými mezinárodními filmovými profesionály s různým zaměřením.
V roce 2019 jsem se již jako producentka dokumentárního filmu Osobní život díry přihlásila v rámci programu dok.incubator CZ, do které jsou vybrány čtyři české projekty. Tyto projekty mají následně možnost během workshopu v Telči využít veškerých výhod, který tento program přináší. Spolu se mnou se workshopu zúčastnil režisér Ondřej Vavrečka, střihačka Anna Petruželová a dramaturgyně Petra Virtanen.
Program se skládal z mnoha individuálních konzultací a skupinových cvičení, během kterých jsme si mezi zástupci všech čtyř filmů a přizvaných pozorovatelů poskytli zpětnou vazbu, což bylo velmi přínosné, také jsme hledali základní DNA každého filmu, řešili možnosti distribuce, festivalové strategie atd.
Neméně významným prvkem byla možnost se individuálně setkat se zástupci z filmových festivalů jako je Vision du Reél, CPH:Dox či Sundance.
Během léta 2019 jsme pracovali ve střižně na dalších verzích střihu a finální podobu jsme ještě jednou podrobili osobním konzultacím během závěrečné části workshopu, který se konal v polovině října v Praze.
Na tomto místě bych chtěla poděkovat Tomáši Potočnému za perfektní organizaci a celému týmu dok.incubator, Gese Martin, která s námi strávila mnoho hodin ve střižně a dávala cenné rady, Vadimovi Jendreyko, který citlivě dobře zvolenými otázkami motivoval režiséra ke změnám a mne pomohl se strategií a všem ostatním.
Alžběta Janáčková
Vyúčtování:
Celková částka: 16 500 Kč
APA: 7000 Kč
Zbytek nákladů: vlastní zdroje