ASOCIACE PRODUCENTŮ V AUDIOVIZI
SILNÝ HLAS NEZÁVISLÉ AUDIOVIZUÁLNÍ TVORBY

CZ EN
ASOCIACE PRODUCENTŮ V AUDIOVIZI
SILNÝ HLAS NEZÁVISLÉ AUDIOVIZUÁLNÍ TVORBY

Young Academy

filmová akademie pro mladé režiséry

Jedná se o unikátní projekt pro filmové tvůrce do pětatřiceti let. Cílem je dát talentovaným režisérům na začátku kariéry možnost zdarma vytvořit krátký film pod intenzivním několikaměsíčním vedením předních českých profesionálů z oblasti filmové a reklamní tvorby. Tématem prvního ročníku režisérského workshopu Young Academy je digitalizace a její dopad na chování člověka. Do úzkého výběru účastníků postoupilo sedm absolventů či studentů FAMU, mezi nimi i režiséři už ocenění filmovými kritiky či akademiky, jako jsou Adam Martinec (Anatomie českého odpoledne) či David Semler (Musí to být bolestivý). Mentory jim budou režisérské duo Wolfberg oceňované i na poli mezinárodní reklamy, střihač Filip Malásek (Bez vědomí, Pustina) nebo hudební producent Jan P. Muchow (Zátopek, Ve stínu).

Tiskovou zprávu naleznete ZDE.

Young Academy není pouze režijní workshop. Součástí Young Academy je také další aktivita a tou je FORUM.


Young Academy Forum

Inspirační fórum nabídne v několika dnech sérii přednášek a prezentací věnovaných celému spektru tvůrčích přístupů v oblasti vývoje a výroby krátkometrážního audiovizuálního díla, ať již na poli filmu, televize či komerční tvorby. Hosté z řad domácích i zahraničních tvůrců a filmových profesionálů představí v rámci programu své know-how týkající se reklamní produkce (Jason Felstead, BEL) a režie (Jára Moravec, ČR), hudební složky AV (Jan P. Muchow, ČR), vývoje námětu pro TV sérii (Timothé Hochet, FR), žánrově inovativních postupů a práci v kreativní skupině (Total Refusal, AU), práce s hercem (Petra Svarinská, ČR a Vica Kerekes, SK) či vizuálních efektů a postprodukce (Jan Malíř, ČR) apod.

Cílem akce je zprostředkovat nejmladší generaci tvůrců nové podněty pro kreativní a řemeslné pojetí audiovizuální tvorby a představit inovativní přístupy k filmovému médiu v různorodých podmínkách a užitích. Zároveň chce projekt poskytnout prostor pro setkání a networking komunitě tvůrců, které pojí zájem o krátký formát.

Akce je pořádána ve spolupráci projektu Young Academy a Pragueshorts Film Festival. Industry program bude doprovozen projekcemi krátkých filmů Pragueshorts Selection 2022 pro širokou veřejnost.

Celý program se koná za podpory Asociace producentů v audiovizi, Státního fondu kinematografie a společnosti T-Mobile.