Radovan Síbrt
Zpráva o účasti v programu Dok.inkubator 2018
24.–27. června 2018 / Telč
Dok.incubator je workshop zaměřený na projekty ve fázi vývoje. Dává prostor skupinám tvůrců konzultovat svoji práci a projekty se zkušenými mentory z oblasti režie, střihu, produkce a distribuce.
Spolu se mnou se workshopu zúčastnil výkonný producent Karel Poupě a střihač Tomáš Elšík, přijeli jsme s dokumentárním projektem The Tap Tap - postiženi muzikou, na kterém pracujeme již třetím rokem. Kromě nás se Dok.incubatoru zúčastnilo dalších cca 50 účastníků ať s projektem či bez projektu.
Intenzivní program se skládal z několika přednášek, individuálnich konzultací a skupinových cvičení- konkrétně bych zmínil přednášku Freddyho Neumanna s názvem DNA vašeho filmu, po které následoval rozbor tématu projektu v rámci skupiny.
Největší přínos pro nás znamenala konzultace hrubého střihu s Pernille Bech Christensen, která na jednu stranu pohlížela na náš projekt kriticky, zároveň se nás však nepokoušela formovat a tlačit do konktrétního stylu. Dokázala nás vést k tomu, abychom našli svoji cestu a svůj přístup.
Další velmi přínosnou částí letošního Dok.incubatoru byla individuální konzultace s renomovaným producentem jménem Serge Gordey, který nás inspiroval v otázkách kompromisu, ke kterému dochází mezi režisérem a producenty, a pomohl mi uvědomit si, kde v tomto ohledu leží má hranice.
Do třetice bych rád zmínil přednášku dánské producentky Sigrid Dyekjær s názvem ,,How to lead a creative process''. Sigrid Dyekjær byla také naši mentorkou v již zmíněném skupinovém cvičení,,DNA group work'', které si dávalo za cíl uvědomit si vztah ke zpracovávanému tématu a esenci toho, co chceme vyjádřit. Přednáška ohledně kreativního procesu přiozeně navázala na téma, které jsme probírali při skupinové konzultaci.
Celkově hodnotim naši účast na Doc.inkubatoru jako velmi přínosnou a rád bych tímto poděkoval APA za udělené stipendium.
Radovan Síbrt
Vyúčtování:
celková částka: 16 500 Kč
APA: 8 025 Kč
Zbytek nákladů: vlastní zdroje